Łódzkie 112 » Wieluń » Dla żartu ukradli pisankę z rynku. Młodzi złodzieje sami zgłosili się na komendę policji (ZDJĘCIA)

Dla żartu ukradli pisankę z rynku. Młodzi złodzieje sami zgłosili się na komendę policji (ZDJĘCIA)

12 kwietnia, 2021

Dla żartu ukradli pisankę z rynku. Młodzi złodzieje sami zgłosili się na komendę policji (ZDJĘCIA)

Dwoje młodych ludzi w wieku 17 i 20 lat odpowie za kradzież dekoracji wielkanocnej. Oboje sami zgłosili się do wieluńskiej komendy i przyznali się do kradzieży. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

Świąteczne dekoracje przygotowane przez urząd miejski w Wieluniu miały zdobić miasto i służyć wszystkim. Tymczasem w nocy z 7 na 8 kwietnia przy placu Legionów, nieznani wówczas sprawcy ze stojaka ukradli jedną z pisanek wielkanocnych.

Straty wyceniono na 1,3 tys. zł.. Sprawcy tego wybryku po przemyśleniu swojego nieodpowiedzialnego zachowania, następnego dnia sami zgłosili się do wieluńskiej komendy i przyznali, że razem dokonali kradzieży.

Przynieśli ze sobą również skradzioną pisankę. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić powodów swojego zachowania, miał to być według nich… żart. Teraz za żart staną przed sądem i grożą im kary do 5 lat więzienia.

Polecane