Policjanci skonfiskowali kontrabandę wartą ponad 200 tysięcy złotych

Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zatrzymali 30-latka posiadającego nielegalne wyroby tytoniowe. Dzięki wnikliwości funkcjonariuszy tytoń o wartości ponad 200 tysięcy złotych nie trafi na czarny rynek. Notowany w przeszłości mężczyzna kolejny raz odpowie za paserstwo akcyzowe, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

7 marca 2023 roku po godzinie 11.00 funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pojechali na ulicę Księdza Brzóski aby zweryfikować uzyskane informacje o znajdujących się tam nielegalnych towarach.

Policjanci poddali dyskretnej obserwacji wytypowany budynek, aż do przyjazdu podejrzanego. Gdy wraz z nim weszli do pomieszczenia gospodarczego, w jego wnętrzu zabezpieczyli pierwsze worki z ciętym tytoniem do palenia. Podejrzewając, że zatrzymany mężczyzna może mieć więcej nielegalnego towaru, policjanci sprawdzili jego mieszkanie i drugi samochód, gdzie odnaleźli kolejne worki z kontrabandą.

W sumie funkcjonariusze skonfiskowali ponad 240 kilogramów krajanki tytoniowej. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku nie mniej niż 216 tysięcy złotych. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że nie jest to jego pierwszy raz. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.