Łódzkie 112 » Łódź » Kompletnie pijany kierowca ciężarówki staranował hyundaia i uciekł z miejsca wypadku

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki staranował hyundaia i uciekł z miejsca wypadku

12 kwietnia, 2021

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki staranował hyundaia i uciekł z miejsca wypadku

Policjanci z Koluszek, Pabianic i Łodzi udało się zatrzymać pijanego kierowcę tira, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy rannym. Rzgowscy policjanci postawili zarzuty 43-latkowi.

Do zdarzenia doszło, 8 kwietnia, około godziny 20.30. Policjanci z drogówki w Koluszka zostali wezwani do wypadku, do którego doszło na drodze krajowej 71 w Gospodarzu. Policjanci na miejscu ustalili, że w jadącego prawidłowo hyundaia, którym podróżował 20-letni mężczyzna i jego 19-letnia pasażerka uderzyła ciężarówka jadąca w kierunku Pabianic.

Kierowca ciężarówki zmieniał pasy ruchu stwarzając zagrożenie. Po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym osobom. Kierowca hyundaia i pasażerka trafili do szpitala.

Około godz. 21.00 nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki został zatrzymany na terenie Pabianic przez pabianicką drogówkę. To 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Kierowca został zatrzymany dzięki pomocy policjanta. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby komendy miejskiej policji w Łodzi jechał od Rzgowa za niebezpiecznie jadącą ciężarówką, alarmując odpowiednie służby i wskazując miejsce. Próbował również zatrzymać ciężarówkę.

43-letni mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania po pijanemu i spowodowanie wypadku za co grozi do 3 lat więzienia oraz nieudzielenia pomocy.

Polecane