Służby zlikwidowały nielegalną stację paliw! Można było zatankować “opałówkę” do pełna

fot. KAS

Ci, którzy wiedzieli o nielegalnej stacji paliw, przyjeżdżali i “do pełna” tankowali do zbiorników swoich aut, ciężarówek i maszyn rolniczych olej opałowy. O adresie tejże stacji dowiedziała się również Krajowa Administracja Skarbowa. Funkcjonariusze KAS i policjanci wspólnie przeprowadzili akcje, by zlikwidować stację.

fot. KAS

Na posesję funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci wkroczyli 28 stycznia.
Na jej terenie odkryli 11.390 litrów oleju opałowego w pojemnikach o różnej pojemności. Faktyczny sposób wykorzystania oleju opałowego wykazała kontrola baków pojazdów zaparkowanych na posesji. Przeprowadzone badania jednoznacznie potwierdziły używanie oleju opałowego jako paliwa do samochodów i maszyn rolniczych. – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Na terenie posesji w powiecie opoczyńskim nie znaleziono żadnych urządzeń grzewczych na olej opałowy, a właściciel posesji nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne nabycie takiej ilości paliwa.

fot. KAS

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, dotyczące  wykorzystania znacznej ilości oleju opałowego jako paliwa do napędu pojazdów mechanicznych, a zatem w sposób niezgodnym z jego przeznaczeniem. Sprawcy przestępstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna. Źródło: KAS Łódź

Jakiś czas temu, opisywaliśmy przypadek z okolic Pabianic, gdzie 35-latek zgwałcił krowę. Artykuł przeczytasz klikając w link: https://lodzkie112.pl/pabianice/pabianice-35-latek-zgwalcil-krowe-mieszkancy-w-szoku/