Ministrant okradał kościół! Miał dorobione klucze do sejfu na zakrystii. Łącznie 13 razy dobrał się do kościelnych pieniędzy

fot. pixabay.com

28 stycznia 2021 roku Komenda Miejska Policji w Skierniewicach skierowała do sądu, za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach akt oskarżenia przeciwko byłemu ministrantowi podejrzanemu o 13 czynów kradzieży z włamaniem na szkodę jednej ze skierniewickich parafii. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W lipcu 2020 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 21-letniego mężczyznę, który okradał jeden z kościołów w Skierniewicach. Do kradzieży dochodziło od kwietnia 2020 roku do dnia zatrzymania sprawcy. Z kościelnego sejfu łącznie została skradzione 7000zł. Pieniądze systematycznie znikały natomiast nie było żadnych uszkodzeń na sejfie jak i na drzwiach do świątyni.

Policjanci zajęli się sprawą. Ustalenia wskazywały, że kradzieży mógł dokonywać ktoś, kto używał dorobionych kluczy a działanie sprawcy wskazywało, że mógł znać rozkład pomieszczeń, zwyczaje i mechanizmy funkcjonowania kościoła. Takie klucze i informacje posiadał były ministrant, który służył do mszy w kościele. Wykorzystując zebrane informacje, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę, który dorobionymi kluczami próbował ponownie dostać się do kościoła.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zebrali materiał dowodowy wystarczający do skierowania aktu oskarżenia przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego. Mężczyzna jest oskarżony o 13 kradzieży z włamaniem za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Źródło: KWP Łódź