Handlowała papierosami bez akcyzy w swoim sklepie

Koguty policyjne

Policjanci z VI Komisariatu Policji zatrzymali 56-letnią łodziankę , która w swoim sklepie spożywczym sprzedawała na sztuki papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze po przeszukaniu lokalu oraz jej miejsca zamieszkania zabezpieczyli w sumie 194 paczek papierosów. Chciała w ten sposób oszukać skarb państwa na ponad 4300 złotych. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

21 maja 2020 roku śledczy z VI Komisariatu Policji, podejrzewając, że w sklepie ogólnospożywczym na ulicy Nawrot odbywa się handel kontrabandą, postanowili sprawdzić uzyskaną informację. Podczas obserwacji lokalu, zauważyli kobietę, która po wyjściu ze sklepu trzymała w ręku paczkę papierosów zapakowaną w foliowy woreczek. Klientka trefnego towaru potwierdziła przypuszczenia śledczych, że w obserwowanym lokalu odbywa się handel kontrabandą. Na miejscu zastali pracownicę, która pokrętnie tłumaczyła się policjantom, że …nie wiedziała, że takich papierosów nie wolno sprzedawać.

Policjanci przeszukali sklep w obecności właścicielki. W lokalu handlowym 56-latki stróże prawa zabezpieczyli 33 woreczki foliowe, w których było po 20 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy różnych marek. Idąc dalej tym tropem funkcjonariusze sprawdzili również mieszkanie właścicielki sklepu, w którym znaleźli kolejnych 160 sztuk woreczków z kontrabandą. 56-letnia łodzianka przyznała się funkcjonariuszom, że handlowała zabronionym towarem, ponieważ ma problemy finansowe. Teraz kobieta odpowie z kodeksu karno-skarbowego, a o jej dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.