Posłużył się sfałszowaną receptą. Odpowie za to przed sądem

Dzięki czujności jednego z tomaszowskich farmaceutów, policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posłużył się sfałszowaną receptą kupując lek o silnym działaniu psychoaktywnym. Usłyszał już zarzut, za który grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia

Do zdarzenia doszło 19 maja 2020 roku na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Z relacji pracownika jednej z aptek znajdujących się na terenie miasta, wynikało iż obsłużył on klienta, którego nie znał a który realizował receptę dla mieszkanki innego województwa. Jego podejrzliwość wzbudził fakt, iż lek który kupił jest jednym z bardzo silnie działających psychoaktywnie. Po zweryfikowaniu danych na recepcie i kontakcie z jej rzekomym wystawcą, potwierdziły się podejrzenia farmaceuty. Ustalono również, iż mężczyzna zakupił jedynie jedno opakowanie leku i może próbować kolejnego zakupu.

Powyższe ustalenia pozwoliły na zatrzymanie przez policjantów, 20 maja 2020 roku, 32-letniego mężczyzny pochodzącego z województwa wielkopolskiego, który zgodnie z podejrzeniami powrócił do apteki zakupić kolejne opakowanie. Nie krył zdziwienia gdy po wejściu do apteki zamiast farmaceuty, przywitali go tomaszowscy policjanci. Mężczyznę zatrzymano. Zabezpieczono również  sfałszowany dokument, który poddany będzie wnikliwej ekspertyzie. Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się sfałszowanym dokumentem za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sama sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.