Kolejne uderzenie w nielegalny hazard. Zabezpieczono pięć automatów do gier

21 maja 2020 roku policjanci z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w tomaszowskiej komendzie wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informacje, iż w jednym z lokali usługowych przy ulicy Wiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim,  mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. 21 maja 2020 roku około godziny 19:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli na teren wytypowanego wcześniej lokalu.  Zabezpieczyli 5 tzw. ,,walizkowych” automatów do gier hazardowych. W trakcie działań służb w lokalu znajdował się również 50-letnia kobieta, zajmującą się obsługą urządzeń oraz 64-letni mężczyzna grający na jednym z automatów.

Funkcjonariusze KAS przed usunięciem z lokalu automatów przeprowadzili eksperymenty procesowe zmierzające do ustalenia czy są to urządzenia działające nielegalnie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o  grach hazardowych, wysokość kary pieniężnej jaką może ponieść właściciel tych urządzeń to 500 tysięcy złotych. Będzie mu również groziła kara pozbawienia wolności do lat 3. W myśl wymienionej ustawy, również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny.