Wpadł na kradzieży paliwa z maszyn budowlanych

W dniu, 22 maja, przed północą dyżurny komendy w Bełchatowie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który został ujęty przez świadka  jako sprawca kradzieży paliwa z ciężarówki. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Piaski w gminie Kleszczów, gdzie trwają prace przy przebudowie drogi. Na miejscu policjanci zastali pracownika jednej z firm, który przekazał im ujętego 59-latka.

Mundurowi ustalili, że zgłaszający pilnował maszyn budowlanych oraz pojazdów, które wykonują prace przy przebudowie drogi. Po godzinie 23.00 usłyszał  niepokojące hałasy, dobiegające z miejsca, gdzie zaparkowane były pojazdy ciężarowe.

Kiedy wyszedł sprawdzić co się dzieje zauważył mężczyznę, który kradł paliwo ze zbiornika ciężarówki. O wszystkim poinformował policję, a sam ruszył w kierunku złodzieja. Spłoszony amator cudzej własności początkowo ukrył się za ciężarówką, a później zaczął uciekać do pobliskiego lasu.

Zdeterminowany pracownik po pościgu ujął sprawcę i przekazał go w ręce policji. Okazało się, że złodziej chcąc ukraść ropę najpierw zerwał zabezpieczenie wlewu zbiornika paliwa. W pobliżu pojazdu stała plastikowa 20 litrowa bańka wypełniona ropą. Mężczyzna został zatrzymany. Wszystkiemu zaprzeczał.  Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.