Odpowie za kradzież elektronarzędzi. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

Na początku maja 2021 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży elektronarzędzi z remontowanego budynku w Łęczycy. Nieznany wówczas sprawca wykorzystał otwór wykuty w ścianie i wszedł do wnętrz budynku. Ukradł między innymi młotowiertarki i szlifierkę.

Straty jakie wyrządził, oszacowano na 2,5 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni z łęczyckiej komendy. Zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił dowieść, że za tym przestępstwem stoi 22-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 24 maja 2021 roku policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania i przewieźli go do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają tożsamość osób, które nabyły skradzione elektronarzędzia.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie posesji oraz budynków przed ewentualnymi włamaniami lub kradzieżami. Nie pozostawiajmy naszego mienia bez właściwego nadzoru. Pamiętajmy, aby cenne przedmioty przechowywać w miejscu niewidocznym dla obcych. Zachowanie prostych reguł w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia liczby kradzieży.