Rowerowy amator w rękach zgierskich policjantów

20 czerwca 2021 roku zgierscy policjanci zostali powiadomieni, że około godziny 11.30 spod jednego ze sklepów w Zgierzu został skradziony rower górski. Jego wartość została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 800 zł.

Policjanci znając rysopis sprawcy ruszyli na poszukiwania amatora cudzej własności. Podczas patrolowania Zgierza policyjni wywiadowcy napotkali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał uzyskanym informacjom. 49-latek w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży roweru i wyznał, że schował go w komórce na swojej posesji. Policjanci w miejscu zamieszkania zgierzanina znaleźli skradzionego „górala”, a także 3 inne rowery, które również pochodziły z kradzieży. 49-latek został zatrzymany i noc spędził w celi zgierskiego aresztu. W chwili zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty kradzieży rowerów, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łączna wartość skradziony rowerów została wstępnie oszacowana na 2650zł, jednak dotychczas ustalono właścicieli jedynie 2 z 4 rowerów. Dlatego też policjanci apelują do osób, które w ostatnich dniach na terenie Zgierza utraciły swój rower o zgłaszanie się osobiste lub telefoniczne do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, ul. Długa 58/60 (tel. 47 842 52 15 lub 47 842 52 00).