Zranił znajomego nożem

20 czerwca 2021 roku dyżurny wieluńskiej policji otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w mieszkaniu pokrzywdzonego wcześniej trwało zakrapiane alkoholem spotkanie trojga znajomych. Po zakończonej imprezie jeden z jej uczestników wrócił do swojego mieszkania, które znajdowało się w tym samym bloku.

Po pewnym czasie pozostali dwaj koledzy zostali wezwani przez rodzinę 32-latka. Z uwagi na stan po spożyciu alkoholu w jakim mężczyzna się znajdował oraz agresywne zachowanie potrzebowali pomocy, by go uspokoić. Znajomi zjawili się w mieszkaniu 32-latka. W pewnym momencie mężczyzna stał się agresywny wobec nich, chwycił nóż kuchenny, zaczął nim wymachiwać jednocześnie grożąc 28 i 30-latkowi pozbawieniem życia. Mężczyźni w obawie o swoje zdrowie i życie chcieli opuścić lokal, wtedy to 32-latek zranił nożem jednego z nich w okolicę pleców. Pokrzywdzony z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu mu pomocy medycznej został wypisany.  Policjanci w miejscu zdarzenia natychmiast zatrzymali agresywnego 32- latka i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała 30-latka oraz kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonych. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania sie do pokrzywdzonych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.