Łódzkie 112 » Zgierz » Ktoś wyrzucił szczeniaki na mróz, na pewną śmierć. Policjanci szukają zwyrodnialca (ZDJĘCIA)

8 lutego, 2021

Ktoś wyrzucił szczeniaki na mróz, na pewną śmierć. Policjanci szukają zwyrodnialca (ZDJĘCIA)

Aleksandrowscy policjanci dostali informację o porzuconych 10 szczeniętach w miejscowości Brużyczka Mała. Przybyły na miejsce patrol z rąk zgłaszającego odebrał wyziębnięte zwierzęta.

Do zdarzenia doszło w niedziele, 7 lutego, w godzinach porannych. Policjanci komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim dostali zgłoszenie o porzuconych szczeniętach. Policjanci  na miejscu, w pojeździe zgłaszającego, znaleźli 10 szczeniąt rasy mieszanej.

Miejsce porzucenia było odosobnione, zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia. Natychmiast powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono zwierzęta. Tam trafiły pod opiekę, zostały ogrzane i nakarmione.

Aleksandrowscy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności porzucenia zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z komisariatem policji w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Piotrkowskiej 10/12 lub telefonicznie 47 842 53 60.

Polecane