Łódzkie 112 » Wieruszów » Wjechał w kapliczkę, prawdopodobnie pijany. Miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Został złapany

Wjechał w kapliczkę, prawdopodobnie pijany. Miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Został złapany

1 marca, 2021

Wjechał w kapliczkę, prawdopodobnie pijany. Miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Został złapany

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w Dzietrzkowicach, w powiecie wieruszowskim. Sprawcą okazał się mężczyzna, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Najprawdopodobniej znajdował się również pod wpływem alkoholu. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

27 lutego 2021 roku po godzinie 12:00 na ulicy Kościuszki w Dzietrzkowicach, w powiecie wieruszowskim, doszło do wypadku drogowego. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący daewoo lanos, 37 – letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w oznakowanie drogi oraz przydrożną kapliczkę.

Udało się ustalić również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. W chwili zdarzenia mógł także być pod wpływem alkoholu. Ranny został przetransportowany do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań. Wyniki pokażą czy faktycznie kierował pod działanem alkoholu bądź innych środków odurzających.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu, zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także, jeśli wyniki badań krwi na to wskażą, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w warunkach sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Polecane