Podawali się za policjantów. Wpadli podczas próby oszustwa

25 lutego 2021 roku aleksandrowscy policjanci otrzymali informacje od pracowników jednego z miejscowych banków o prawdopodobnej próbie oszustwa. Do placówki przyszła kobieta i chciała wypłacić dużą sumę pieniędzy. Policjanci udali się placówki, gdzie przypuszczenia potwierdziły się.

Kryminalni rozpoczęli patrolowanie okolicy. Niedaleko placówki dostrzegli dwóch mężczyzn zachowujących się podejrzanie. Rozglądali się nerwowo dookoła, jeden z nich prowadził rozmowę telefoniczną. Widząc zbliżających się funkcjonariuszy zaczęli uciekać.

Zostali szybko złapani. Jak się okazało mieli odebrać pieniądze od 74-letniej kobiety. Śledczym jeszcze tego samego dnia udało się ustalić i zatrzymać 21-letniego mężczyznę i 26-letnią kobietę, którzy dowodzili całą akcją. Przebywali w jednym z wrocławskich mieszkań.

W tym mieszkaniu odnaleziono liczne telefony komórkowe i karty SIM. Po rozmowie z pokrzywdzoną udało się ustalić, że oszuści skontaktowali się z nią poprzedniego dnia i przedstawili historię, w którą uwierzyła. Myślała, że pomaga funkcjonariuszom CBŚP w rozbiciu grupy przestępczej. W rzeczywistości udała się do banku, aby wypłacić oszczędności i przekazać je oszustom.

Czwórka przestępców usłyszała zarzuty usiłowania oszustwa. Jeden z nich dodatkowo zarzut w warunkach recydywy. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.