Jechał zygzakiem, był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,2 promila alkoholu. Zatrzymał go inny kierowca

W dniu, 14 maja, około godziny 22.30 jadącego ulicą Jana Pawła II w Sieradzu mężczyznę, zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim renault. Jego kierowca raz jechał bardzo powoli, a raz gwałtownie przyspieszał. Kiedy zwiększał prędkość poruszał się “wężykiem” zmieniając co chwila pas ruchu i wjeżdżając na pobocze.

Podejrzewając, że kierowca renault mógł być pod wpływem alkoholu, świadek jechał za nim zachowując bezpieczny dystans. W tym samym czasie telefonicznie powiadomił o tej sytuacji policję. Kierowca renault zjechał w kierunku miejscowości Kłocko i zatrzymał się na poboczu.

Po kilku minutach samochód ponownie ruszył i wjechał w jedną z posesji uderzając w bramę, na której się zatrzymał. Świadek cały czas jechał za nim i obserwował go. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci. Zbadali trzeźwość 54-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego kierującego renault. Mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 15 maja 2021 roku o godzinie 18.40 w miejscowości Baszków w gminie Warta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 70-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący fiatem punto, nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo w kierunku Warty kierowcy peugeota doprowadzając do zderzenia.

W peugeocie z kierowcą podróżowała 35-letnia ciężarna oraz dzieci w wieku 2 i 4 lat. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kobieta trafiła na obserwację do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że kierowca fiata miał 1,7 promila alkoholu.

Minionego weekendu w ręce mundurowych wpadli jeszcze dwaj kierujący “na podwójnym gazie”. 58-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący citroenem został zatrzymany 14 maja 2021 roku około godziny 16.00 w miejscowości Wróblew przez policjantów wieluńskiej drogówki. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 15 maja 2021 roku około godziny 16.00 na ulicach Sieradza funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli land rovera. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.