Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

11 maja 2021 roku ,w godzinach wieczornych,  policjant skierniewickiej komendy, w czasie wolnym od służby  ,zauważył mężczyznę ,który jechał rowerem slalomem  po drodze w jednej z łowickich miejscowości. Rowerzysta stwarzał zagrożenie dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy.

Policjant widział jak samochód osobowy w ostatniej chwili uniknął uderzenia w rowerzystę gdy ten nagle zjechał na środek jezdni. Dzięki prawidłowej postawie policjanta  uniknięto poważniejszych konsekwencji nieodpowiedzialnej jazdy. 35-letni mieszkaniec powiatu łowickiego został zatrzymany a na miejsce wezwano patrol policji, który podjął dalsze czynności wobec sprawcy wykroczenia. Badanie wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu. Grozi mu kara grzywny choć mógł zapałcić dużo wyższą cenę życia.

Policjant,  który dokonał obywatelskiego ujęcia po służbie to posterunkowy Sebastian Burzykowski ,który pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym od lipca 2020 roku. Mimo krótkiego stażu w policji pokazał, że funkcjonariuszem jest się całą dob