Wstyd. Recydywista ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. Wpadł, bo nie nosił maseczki

Rawscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży puszki z datkami na chore dziecko dokonanej w jednym ze sklepów. Chciwy 40-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w więzieniu.

W listopadzie br. policjanci z Rawy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który pomimo obowiązku nie zasłaniał ust i nosa w sklepie. Okazało się, że jest poszukiwany za swoje wcześniejsze przewinienia.

Trafił na 5 miesięcy do zakładu karnego. Następnego dnia do komendy zgłosił się właściciel punktu sprzedaży, u którego na ladzie sklepowej znajdowała się puszka z datkami na leczenie chorej dziewczynki z powiatu rawskiego.

Sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika bez skrupułów zabrał fundusze na leczenie śmiertelnie chorego dziecka. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer sklepowych i na nich rozpoznali sprawcę kradzieży. Był nim ten sam mężczyzna, który dzień wcześniej został skontrolowany za brak maseczki w sklepie.

40-latek będąc w zakładzie karnym usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz jego pobyt za kratami może przedłużyć się nawet do ponad 7 lat z uwagi na popełniony czyn w recydywie.