Rowerzysta miał aż trzy promile alkoholu. Zginął pod kołami audi

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty w miejscowości Dębina. 25-latek z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety mężczyzna zmarł.

Do wypadku doszło w miejscowości Dębina. 25-letni rowerzysta, został potrącony przez kierującego audi, którym kierował 70-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem, jechał utwardzonym poboczem ul. Milenijnej w kierunku Kleszczowa.

W pewnym momencie rowerzysta z pobocza nagle wykonał manewr w lewo na jezdnię, wjeżdżając bezpośrednio pod audi. Kierujący pojazdem zauważył rowerzystę w ostatniej chwili, nie zdążył jednak zareagować.

Cyklista nie miał żadnych elementów odblaskowych, jego rower również nie miał włączonych świateł. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z obrażeniami został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety mimo czynności ratunkowych mężczyzna zmarł w szpitalu.

Kierujący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu wykonali czynności związane z wypadkiem. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej policji.