Skopał renault. Wandal chciał się dogadać z poszkodowaną, ale nie dotrzymał słowa

21-latek został zatrzymany. Młody mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali sprawcę zniszczenia karoserii samochodu. Mężczyzna skopał renault. Wandal usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło, 18 czerwca, o godzinie 2:00 w Opocznie. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, 21-latek przechodząc ulicą zaczął kopać zaparkowane renault clio. Wandal zniszczył karoserię bagażnika samochodu. Właścicielka straty wyceniła na 2 tys. zł.

Na miejsce zostali wezwani policjanci. Sprawca uciekł z miejsca przed przyjazdem patrolu.  Kobieta podała rysopis mężczyzny. Policjanci, po kilkunastominutowych poszukiwanych, zatrzymali podejrzanego.

Okazał się nim 21-letni opocznian. Mężczyzna przyznał się do dewastacji samochodu. Ponieważ przestępstwo zniszczenia mienia ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, właścicielka pojazdu uznała, że jeśli sprawca w ciągu trzech dni pokryje wyrządzoną przez siebie szkodę nie będzie składała zawiadomienia o przestępstwie.

Kobieta spisała ze sprawcą zniszczenia stosowne oświadczenie, w którym 21-latek zobowiązał się do zadośćuczynienia za wyrządzone szkody. Kobieta na kontakt z 21-latkiem czekała prawie miesiąc. Sprawca nie wywiązał się z zobowiązania. W związku tym, 16 lipca, pokrzywdzona złożyła zawiadomienie żądając ścigania sprawcy zniszczenia mienia. 21-latek został zatrzymany. Młody mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.