Nastolatkowie znaleźli kluczyki od sportowej cupry formentor i ukradli ją

Policjanci z Kutna zatrzymali czterech nieletnich, którzy ukradli cuprę formentor. Jak się okazało, znaleźli kluczyki, które zgubił właściciel i postanowili wykorzystać tą okazję. Policjanci szybko przerwali ich przejażdżkę. Cała czwórka została osadzona w policyjnej izbie dziecka. Wkrótce zajmie się nimi sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło, 18 lipca, około godz. 22.45. Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego żona przez okno widziała jak młodzi ludzie kradną jego samochód marki Cupra Formentor o wartości około 160 tysięcy złotych.

Mężczyzna dodał że tego dnia zgubił kluczyk od tego auta. Pojazd posiada system GPS, więc pokrzywdzony od razu rozpoczął namierzanie swojego samochodu powiadamiając policjantów o aktualnej lokalizacji pojazdu.

Dyżurny natychmiast wysłał patrole we  wskazany rejon. Funkcjonariusze w miejscowości Grodno zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierowcą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki. Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat.

Podczas przeszukania w kieszeni jednego z pasażerów odnaleziono kluczyk od samochodu. Pojazd powrócił do właściciela, a nastoletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.