39-letni ojciec z 18-letnim synem pobili przypadkowego przechodnia bo ten jest Romem

Koguty policyjne

Zatrzymano sprawców pobicia przypadkowego mężczyzny. Ojciec z syna zaatakowali 24-latka, bo ten jest Romem. Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia na tle etnicznym.

-O pobiciu 24-letniego mężczyzny policjanci zostali powiadomieni 9 grudnia 2021 roku o godz. 15.00. Funkcjonariusze pojechali do mieszkania zgłaszającego. Zakrwawiony mężczyzna powiedział, że około godz. 14.00 na ulicy Moniuszki w Opocznie, zaatakowało go dwóch napastników. Ponieważ zgłaszający posiadał widoczne ślady pobicia, w pierwszej kolejności policjanci zawieźli 24-latka do opoczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. – informuje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

Według ustaleń policji, ojciec z synem jechali ulicą Moniuszki w Opocznie. Gdy zobaczyli 24-latka wybiegli z samochodu i zaczęli bić zaskoczonego mężczyznę.

– Napastnicy publicznie obrażali i wyzywali 24-latka z uwagi na jego przynależność etniczną. – dodaje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

Tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali przestępców. Okazało się, że to 39-letni ojciec oraz jego 18-letni syn.

Policja zabezpieczyła monitoring, który uchwalił całe zdarzenia oraz przesłuchała świadków. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia na tle dyskryminacji etnicznej. Teraz mogę spędzić do 5 lat za kratkami