O krok od tragedii… 39-latek wykrwawiłby się na śmierć gdyby nie szybka pomoc policjanta

Policjanci bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu przeróżnych zdarzeń i wypadków. Nie jednokrotnie muszę podjąć szybką akcję by uratować komuś życie, zanim na miejscu pojawią się służby medyczne. Spokój, opanowanie i pełen profesjonalizm funkcjonariusza z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego kutnowskiej policji, uratował życie 39-latka.

Komenda Powiatowej Policji w Kutnie, 4 listopada przed godziną 12:00 otrzymała zgłoszenie o wypadku w jednym z zakładów pracy na terenie miasta. Od razu na miejsce zdarzenia został skierowany patrol policji.

“Po przybyciu na miejsce mundurowi w szatni zastali mężczyznę z zakrwawionym prawym udem. 39-latek miał założony opatrunek, z którego cały czas sączyła się krew. Policjant , który jest kwalifikowanym ratownikiem od razu przystąpił do działania. Dzięki doskonałym umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej założył stazę taktyczną korzystając z rzeczy, które znalazł w pobliżu.  Zabezpieczył ranę opatrunkami uciskowymi, wszystko po to żeby ograniczyć masywny krwotok, a pacjent do czasu przyjazdu karetki pozostał bezpieczny.” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Poszkodowany został przetransportowany do Szpitala w Łęczycy. Wielkie brawa należą się dla funkcjonariusza z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie za uratowanie życia 39-latka.