Napadł na kantor! Strzelał do kasjerki! Został zatrzymany dzień później

Mężczyźni, którzy napadli na kantor w centrum Łodzi zostali zatrzymani dzień po “skoku”. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie rozboju z użyciem broni, za co grozi kara do 15 lat więzienia. Decyzją sądu zostali aresztowani.

Dnia 8 grudnia 2021 roku, około godziny 13:00 do jednego z kantorów najdującego się w dzielnicy Górna w Łodzi wszedł mężczyzna z bronią. Po zablokowaniu drzwi w pozycji otwartej wyjął pistolet. Następnie wystrzelił w szybę oddzielającą pracownika kantoru od klientów. Pocisk nie przebił kuloodpornej szyby. Ponieważ pracownica punktu włączyła alarm napadowy i nie chciała wydać pieniędzy, napastnik próbował przestrzelić zamek w drzwiach do jej pomieszczenia. Gdy i ta próba zakończyła się niepowodzeniem, sprawca schował broń i szybko wyszedł ze kantoru.

-Jak wynikało z poczynionych ustaleń mężczyzna, który próbował okraść kantor nie działał sam. Przeprowadzone czynności bardzo szybko doprowadziły stróżów prawa do miejsca zamieszkania wspólnika wykonawcy próby rozboju. Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany w dniu 9 grudnia 2021 roku, w chwili gdy wysiadał ze swojego auta na ulicy. Dzień później wpadł jego 43-letni kompan. W jego zatrzymaniu uczestniczyli funkcjonariusze wydziałów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczono m.in. gumową atrapę pistoletu, gaz pieprzowy, oznaki i opaski policyjne, a także kominiarki. – informuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy miejskiej Policji w Łodzi.

Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im do 15 lat za kratkami. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.