Słowackie małżeństwo okradło 84-latka! Stary patent na wymianę waluty

Policjanci zatrzymali słowackie małżeństwo. Okradli oni 84-letniego Łodzianina, Patent stary jak świat… Wymieni Pan walutę po korzystnym kursie?

-9 listopada 2021 roku na ulicy Łagiewnickiej starszy mężczyzna został zaczepiony przez mówiących z obcym akcentem kobietę i mężczyznę. Prosili o wskazanie drogi do szpitala na bałutach. 84-latek chcąc jak najlepiej pomóc, z zapałem zaczął tłumaczyć jak szybko i najkrótszą drogą dotrzeć do celu. Niestety oszuści cały czas udawali, że niczego nie rozumieją. W końcu poprosili seniora, aby wsiadł z nimi do auta i bezpośrednio wskazał drogę, a w zamian za to odwiozą go do domu. 84-latek przystał na tę propozycję. W trakcie przejazdu para zaczęła wypytywać mężczyznę, czy posiada w domu gotówkę i czy miałby chęć wymienić złotówki na obcą walutę, oczywiście na korzystnych dla niego warunkach. – informuje Katarzyna Zdanowska z KMP Łódź.

Starszy mężczyzna zaprosił parę do swojego domu. Wyciągnął kasetkę gdzie trzymał swoje oszczędności. Następnie doszło do transakcji. Po wyjściu małżeństwa okazało się, że wraz z nimi zniknęła jego kasetka z pieniędzmi. W ten sposób serio stracił 50 000zł.

Para wpadł miesiąc później gdy po raz kolejny przyjechała do Polski na “gościnne występy”. Zostali zatrzymani w hotelu w Krakowie.

-Małżeństwo 46-latków posiada bogatą przeszłością kryminalną. W przeszłości byli wielokrotnie notowani za oszustwa, w tym  na tak zwaną „legendę”. Jak ustalono, cyklicznie przekraczali granice naszego państwa. W poszukiwaniu okazji do kolejnych oszustw, przemieszczali się po całym kraju.- dodaje Katarzyna Zdanowska z KMP Łódź.

Decyzją sądu małżeństwo ze Słowacji zostało tymczasowo aresztowane. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z II Komisariatu Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty we współpracy z innymi jednostkami policji ustalają rzeczywistą liczbę kradzieży i oszustw jakich mogli się dopuścić.