Śmiertelny wypadek na autostradzie A2

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę, 19 grudnia, wieczorem na autostradzie A2 koło Łowiczem.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2021 roku o godzinie 20.20 na 392 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem audi 39-letni obywatel Ukrainy z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

Wówczas w audi uderzył nadjeżdżający volkswagen passat, którym kierował 44-letni łodzianin. Niestety pomimo podjętej reanimacji pasażer audi, 43-letni obywatel Ukrainy, zmarł na miejscu. Kierujący audi został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Warszawie, zaś kierowca volkswagena do szpitala w Skierniewicach.

Kierujący volkswagenem był trzeźwy, a od kierującego audi pobrano krew na zawartość alkoholu. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków oraz wykonali oględziny. Czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Droga była zablokowana przez kilka godzin, policjanci zorganizowali objazdy. Śledztwo mające na celu wyjaśnić okoliczności tego wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.