Śmiertelny wypadek koło Bąkowa Górnego. Zginęły dwie osoby

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2021 roku około godziny 11.30 na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Bąków Górny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 88-letni mieszkaniec powiatu łowickiego kierujący daewoo matizem wjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK 92 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z hondą accord kierowaną przez 33-letniego mieszkańca województwa pomorskiego.

Siła zderzenia zrzuciła oba pojazdy do rowu. Na skutek wypadku kierujący matizem 88-latek oraz jego 85-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Kierujący hondą był trzeźwy, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków wypadku. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają łowiccy policjanci.

Policjanci przypominają, że na drodze zawsze należy zachować czujność i koncentrację. Dobra widoczność i niewielkie natężenie ruchu nie zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa nadal jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem odpowiadamy za życie własne, naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.