Śmiertelny wypadek na ulicy rudzkiej w Łodzi

Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2021 roku około godziny 22.00 na ulicy Rudzkiej 103 w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni łodzianin kierujący motocyklem suzuki z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, na zakręcie zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

Na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i nagrania z monitoringu. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy miejskiej.

Policjanci przypominają: sezon motocyklowy jest w pełni. Współczesne jednoślady zapewniają moc wrażeń, jednak nie chronią pasażerów tak jak samochody. Dlatego motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutki wypadków motocykli zazwyczaj są tragiczne.

Aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura i bezmyślność mają tragiczne skutki, bo motocykl nie wybacza błędów. Szanujmy życie własne i innych.