Wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę! Zginął na miejscu

Kierowane przez 32-latka wjechało wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę! Kierowca fiata nie miał szans. 32-latek zginał na miejscu! Policja pod nadzorem prokuratura ustala okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia.

-Do zdarzenia doszło 13 grudnia 2021 roku, około godziny 13.45 na drodze K-74 w miejscowości Wielopole, w gminie Bełchatów. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, poruszał się samochodem marki Fiat Punto. Z nieustalonych na ten moment przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym volvo wraz z naczepą. Niestety na skutek doznanych obrażeń piotrkowianin poniósł śmierć na miejscu. – informuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Na miejscu tego tragicznego zdarzenia pracowali strażacy oraz policyjni śledczy. Policja pod nadzorem prokuratura ustala okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia. 62-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Nie miał szans by uniknąć zderzenia z osobówka.

Policjanci przypominają, aby podczas jazdy zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia, słaba widoczność, mgła, wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu. Nie przeceniajmy również swoich umiejętności, a za kierownicę wsiadajmy zawsze trzeźwi i wypoczęci.