Łódzkie 112 » Bełchatów » Policja szuka oszusta działającego tzw. “metodą na policjanta”. Publikujemy wizerunek

21 stycznia, 2021

Policja szuka oszusta działającego tzw. “metodą na policjanta”. Publikujemy wizerunek

Policja w Zelowie wciąż poszukuje mężczyzny, który wyłudził dużą ilość gotówki tzw. “metodą na policjanta”. Schemat działania był taki sam: najpierw do pokrzywdzonych na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza policji poinformowała o rzekomym wypadku, w którym miał brać udział członek rodziny. Prowadzoną rozmową wzbudziła zaufanie rozmówców. Informując, że potrzebne są pieniądze dla adwokata ostatecznie doprowadziła do wyłudzenia od pokrzywdzonych pieniędzy. Gotówkę odebrał mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery.

W obydwu zdarzeniach metoda działania przestępców była identyczna. Najpierw do pokrzywdzonych na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza policji poinformowała o rzekomym wypadku, w którym miał brać udział członek rodziny. Prowadzoną rozmową wzbudziła zaufanie rozmówców. Informując, że potrzebne są pieniądze dla adwokata ostatecznie doprowadziła do wyłudzenia od pokrzywdzonych pieniędzy. Gotówkę odebrał mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery.

Poniżej fotografie z zabezpieczonego w sprawie monitoringu.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę kim może być mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Zelowie przy ul. Kościuszki 33, w godzinach 7.30-15.30 z prowadzącym sprawę (Rsd.42/20) funkcjonariuszem pod numerem telefonu 47 8465 438 albo całodobowo z dyżurnym KPP w Bełchatowie pod numerem telefonu 47 8465 211

Polecane