Jechał za szybko i bez pasów, a skończyło się na przeszukaniu mieszkania. 52-latek trafił do aresztu

Policjanci z łódzkiej drogówki podczas patrolu ul. Brzezińskiej w Łodzi, zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość i jechał bez pasów. 52-letni mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo więc policjanci postanowili przeszukać jego samochód, a nie długo później również mieszkanie. Znaleziono 216 tysięcy sztuk papierosów oraz ponad 150 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 

19 stycznia 2021 roku, około godziny 14.30 na ul. Brzezińskiej policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali 52-letniego kierowcę samochodu marki Chrysler, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami zachowywał się bardzo nerwowo więc postanowiono przeszukać jego samochód. Okazało się, że za fotelem pasażera ukryta była torba, w której znajdowało się 270 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Wezwano na pomoc kryminalnych, którzy pojechali do jego domu, znajdującego się w jednej z podłódzkich miejscowości. Będąc na miejscu zauważyli, że z posesji wyjeżdża audi. Po chwili wyszło na jaw, że kierowcą samochodu była żona zatrzymanego 52-latka. Funkcjonariusze znaleźli w jej pojeździe 40 sztuk litrowych butelek, 11 sztuk 10 litrowych baniaków, jedną butelkę 0,5 litra z przeźroczystym płynem oraz 46 płacht z naklejkami. Policjanci przeszukali również dom, w którym mieszkało małżeństwo i znaleźli kolejne 10 530 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 10 800 paczek papierosów oraz ponad 150 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku około 195 000 złotych. Mężczyzna, wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa, został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie za paserstwo akcyzowe, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.