Horror na drodze. Smart zderzył się z mazdą. Kierowca smarta wypadł z auta, zmarł w szpitalu

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 2 listopada, o godzinie 8.50 na drodze DW 483, w miejscowości Stanisławów Drugi. Mimo udzielonej pomocy, po przewiezieniu do szpitala zmarł 64-letni kierujący smartem.

Ze wstępnych bełchatowskiej policji wynika, że 64-letni mieszkaniec Gliwic kierujący samochodem smartem, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania lawety przewożącej samochody osobowe, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku mazdą.

Siły zderzenia była tak duża, że kierowca smarta wypadł z auta. Na miejsce został wezwany zespół śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowca smarta z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Był w stanie krytycznym. Niestety mimo walko o życie mężczyzna zmarł.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, przesłuchali świadków. Zabezpieczyli do dalszych badań smarta. 67-letni mieszkaniec Łodzi kierujący mazdą był trzeźwy.

Prowadzone pod nadzorem prokuratora postępowanie ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.