Kolejny “Tulipan” zatrzymany w Tomaszowie! Z premedytacją oszukiwał kobiety, obiecując życie w luksusie

31-latek uwodził i oszukiwał naiwne kobiety w całej Polsce. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że posługiwał się fałszywym nazwiskiem, bojąc się zdemaskowania. Został zatrzymany w Tomaszowie Mazowieckim. 

16 listopada 2020 roku, funkcjonariusze zatrzymali 31-latka na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, którego schemat popełnionych przestępstw przypomina sławnego “Tulipana”. Mężczyzna z premedytacją oszukiwał i nakłaniał łatwowierne kobiety, które kuszone wizją sielankowej przyszłości, otwierały firmy.

31-latek wykorzystywał nowo powstałe działalności gospodarcze do swoich niecnych celów. Prowadził fikcyjne sklepy internetowe ze sprzętem elektronicznym, a nieświadomi klienci przelewali pieniądze za zakupiony towar na rachunki bankowe zakochanych kobiet, ale zakupionego sprzętu nigdy nie zobaczyli. Policja także udaremniła próbę wyłudzenia prawie 200 tysięcy złotych od jednej z warszawskich spółek.

Tomaszowski “Tulipan” dbał o dyskrecję, posługiwał się fałszywym nazwiskiem i często zmieniał miejsce zamieszkania podróżując po całej Polsce i polując na kolejne ofiary. Policja podejrzewa, że mężczyzna może mieć na swoim koncie więcej przestępstw i jest w tej sprawie prowadzone dalsze dochodzenie. Materiał dowodowy pozwolił na zasądzenie 3-miesięcznego pozbawienia wolności.

Oszust został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwa wobec zakochanych kobiet i popełnione inne przestępstwa może spędzić 8 lat za kratkami.