Łódzkie 112 » Łódź » Zazdrosny mąż usiłował przejechać żonę i jej kochanka. Grozi mu dożywocie

14 stycznia, 2021

Zazdrosny mąż usiłował przejechać żonę i jej kochanka. Grozi mu dożywocie

45-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany po tym jak usiłował przejechać autem swoją żonę i jej kochanka. Usłyszał już zarzuty gróźb, oraz usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie. Został tymczasowo aresztowany.

29 grudnia 2020 roku policjanci zostali poinformowani o fordzie stojącym na chodniku przy ul. Pogonowskiego w Łodzi. Auto nie mogło dalej jechać ponieważ uderzyło w kilka metalowych słupków odgradzających chodnik od jezdni.

Na monitoringu widać było, że zdarzenie miało dużo groźniejszy przebieg niż początkowo zakładano i nie może być zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Widać na nim jak kierujący fordem jadąc po chodniku, z dużym impetem usiłuje wjechać w dwie osoby. Na szczęście sprawca nie osiągnął celu ponieważ auto utraciło początkową prędkość podczas uderzania w kolejne słupki, za którymi schowali się pokrzywdzeni. Kobieta nie odniosła obrażeń, natomiast jej towarzysz doznał urazów na szczęście nie zagrażających jego życiu. Okazało się, że kobieta jest w trakcie rozwodu z kierowcą forda, a towarzyszący jej mężczyzna to jej przyjaciel.

Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzuty; usiłowania zabójstwa i gróźb. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji.

Polecane