Zabiła partnera. Wbił mu nóż w serce

Policjanci z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali kobietę, podejrzaną o zabójstwo konkubenta. 44-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń zadanych nożem. Kobieta usłyszała już zarzuty. Zatrzymana 54-latka odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi jej dożywotnie pozbawienia wolności. Została tymczasowo aresztowana.

22 lutego 2023 roku po godzinie 1:40 policjanci pojechali na ulicę Nowomiejską, gdzie według zgłaszającej konkubiny ofiary, doszło do zgonu jej partnera. Funkcjonariusze weryfikujący zgłoszenie, w mieszkaniu zauważyli liczne ślady mogące wskazywać na nienaturalną śmierć mężczyzny.

Niezwłocznie sprawdzeniem tych poszlak zajęła się wezwana na miejsce grupa policyjnych specjalistów, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, pozwalające na ustalenie jego przebiegu.

Zabezpieczony został również nóż kuchenny, który mógł posłużyć sprawcy zabójstwa. Kobieta w chwili zdarzenia znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila w jej organizmie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 54-latce zarzutu zabójstwa. Za ten czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi.