Śmiertelny wypadek. Ciężarówka uderzył w barierki. Kierca zginął

Policjanci z Radomska pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 24 lutego 2023 roku o godzinie 3:00, na 384 kilometrze A1 w rejonie Dobryszyc. Śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego.

Do tragicznego wypadku doszło 24 lutego 2023 roku o godzinie 3:00 na A1 w pobliżu miejscowości Dobryszyce w kierunku Katowic. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca ciężarowego renault z naczepą nagle zjechał z prawego na lewy pas ruchu, po czym uderzył w bariery energochłonne. 52 – letni mieszkaniec Sosnowca zginął na miejscu.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny oraz pojazd zostały zabezpieczone do dalszych badań. Droga w tym miejscu była przejezdna. Chwilowe utrudnienia związane były z zabezpieczeniem ciężarówki przez pojazd holowniczy. Służby pracowały tam przez kilka godzin.

Pomimo licznych działań profilaktycznych i kontrolnych na drogach nadal dochodzi do tragedii. W związku z powyższym zdarzeniem radomszczańscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i dbałość o bezpieczeństwo. Nie zapominajmy, że ułamki sekund na drodze to czas, kiedy wiele może się wydarzyć. Razem dbajmy o nasze zdrowie i życie.