Szczęśliwy finał poszukiwań 81-letniej kobiety

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 81-latki, która oddaliła się z miejsca zamieszkania w Łodzi. Kobieta poinformowała bliskich, że udaje się do pobliskiego sklepu. Po upływie kilku godzin zaniepokojona córka postanowiła zgłosić zaginięcie na policję. Natychmiastowe działania łódzkich policjantów doprowadziły do odnalezienia kobiety.

5 marca 2023 roku, bliscy zgłosili zaginięcie 81-letniej kobiety. Z przekazanych informacji policjantom z III Komisariatu Policji w Łodzi wynikało, że seniorka wyszła w godzinach popołudniowych z mieszkania przy ulicy Chłopickiego w Łodzi a następnie miała udać się na zakupy do pobliskiego sklepu.

Po upływie kilku godzin oraz braku kontaktu z kobietą, zaniepokojona córka natychmiast zgłosiła zaginięcie na policję. Dyżurny z retkińskiego komisariatu natychmiast przekazał komunikat patrolom. Zaangażowane zostały także patrole kryminalnych, którzy skrupulatnie analizowali wszelkie poszlaki.

Po niecałej dobie od zgłoszenia, przy ulicy Gwardzistów w Łodzi stróże prawa zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej. Funkcjonariusze z III komisariatu łódzkiej komendy natychmiast podeszli do błąkającej się między blokami kobiety.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych potwierdziło się, że jest to zaginiona 81-latka. Seniorka nie była w stanie określić, gdzie znajduje się jej mieszkanie. W relacji z policjantami opowiedziała, że spacerowała ze znajomą i nie potrafiła wrócić do mieszkania.

Mundurowi odwieźli kobietę do miejsca zamieszkania, gdzie czekała na nią zatroskana córka. Życiu i zdrowiu kobiety nie zagrażało niebezpieczeństwo. Dzięki natychmiastowej reakcji i wzmożonym działaniom łódzkich policjantów poszukiwania zaginionej kobiety zakończyły się szczęśliwie.