Nieuczciwy pracownik okradał swojego pracodawcę

Współdziałanie piotrkowskich kryminalnych oraz policjantów z gorzkowickiego komisariatu doprowadziło do zatrzymania 35-latka, który okradł firmę, w której pracował. Wartość strat oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Amator cudzej własności usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

4 listopada 2022 roku w Daniszewicach, na terenie gminy Gorzkowice pracownik jednej z firm z służbowego garażu ukradł elektronarzędzia i telefon komórkowy. Straty zostały wycenione na blisko pięć tysięcy złotych. Wszystko wydarzyło się po godzinie 16 pod nieobecność innych pracowników.

Okazało się także, że zgodnie z umową był to ostatni dzień pracy 35-latka. Nieuczciwy pracownik zniknął razem z łupem. Skrupulatna analiza i szereg sprawdzeń przeprowadzonych przez kryminalnych oraz gorzkowickich stróżów prawa pozwoliła ustalić miejsce, gdzie miał przebywać sprawca kradzieży.

3 marca 2023 roku funkcjonariusze zapukali do domu mieszkalnego na terenie powiatu białobrzeskiego w województwie mazowieckim. W jednym z pokoi wśród osób siedzących przy stole policjanci rozpoznali 35-latka podejrzewanego o kradzież. Policjanci odzyskali telefon komórkowy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 35-latkowi zarzut kradzieży, za takie przestępstwo może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.