33-latek ukradł nastolatce telefon. Został zatrzymany

Kryminalni z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, zatrzymali podejrzanego o rozbój. Sprawca używając przemocy ukradł nastolatce telefon komórkowy. 33-latek ma na swoim koncie podobne przestępstwo, działał w warunkach recydywy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew został tymczasowo aresztowany.

22 lutego 2023 roku około godziny 6:00 do idącej alejką parku 13-latki podbiegł nieznany mężczyzna i używając przemocy, ukradł telefon komórkowy o wartości 2 tysięcy złotych. Na szczęście dziewczynka w wyniku tej napaści nie odniosła obrażeń.

Kryminalni z widzewskiego komisariatu po otrzymaniu informacji o rozboju rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Prowadzone z dużym zaangażowaniem czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliły na szybkie wytypowanie mężczyzny podejrzewanego o ten czyn.

Policjanci ustalili w jakim rejonie miasta sprawca może przebywać i zatrzymali kompletnie zaskoczonego 33-latka. Podejrzany był już w przeszłości notowany. Teraz odpowie za rozbój. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Jednak z uwagi na fakt, iż zatrzymany mężczyzna ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach tak zwanej recydywy, wymiar kary może ulec podwyższeniu. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VI Komisariatu Policji w Łodzi.