80-latka w klapkach i piżamie w środku nocy spacerowała po mieście

Policjanci uchronili przed wyziębieniem 80-letnią kobietę, która w samej piżamie i klapkach spacerowała ulicami miasta. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Patrolujący ulice Głowna policjanci, 25 stycznia 2021r., około godziny 3:20 w nocy zauważyli starszą kobietę w klapkach, ubraną tylko w piżamę. Sytuacja była bardzo niepokojąca tym bardziej, że temperatura powietrza spadła poniżej zera.

Niestety, kobieta nie potrafiła powiedzieć co robi o tej porze i do tego w takim stroju. Funkcjonariusze umieścili staruszkę w radiowozie, aby się ogrzała do czasu przyjazdu pogotowia. Nie była w stanie powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Po pewnym czasie doszła do siebie i mundurowi zdołali ustalić tożsamość kobiety. Na szczęście diagnoza lekarzy była bardzo optymistyczna, nie wymagała hospitalizacji. Policjanci przekazali 80-latkę pod opiekę córki. – informuje KPP Zgierz.

Wyjście na zewnątrz bez odpowiedniego ubrania, przy ujemnych temperaturach, szczególnie osoby nieporadnej, może zakończyć się wyziębieniem organizmu a nawet śmiercią. Pamiętajmy, aby zadbać o starsze osoby, które często mieszkają samotnie.

Niedawno pisaliśmy o psiaku, który przeraźliwie wył z zimna w nocy gdy temperatura spadła do 20 stopni poniżej zera. Artykuł przeczytasz klikając w link: https://lodzkie112.pl/piotrkow-trybunalski/sasiedzi-uslyszeli-wyjacego-psa-i-wezwali-policje-wlasciciel-odpowie-za-znecanie-sie-nad-zwierzeciem/