Zginął 34-latek! Rozpędzony Fiat wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wczorajszego tragicznego w skutkach wypadku drogowego na krajowej numer 74. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer fiata, 34-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2020 roku około godziny 7.00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Biała Rządowa powiat wieluński. Na prostym odcinku drogi, Fiat Tipo, za którego kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego z nieustalonych dotąd przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarówkę. Kierowca DAF-a nie był wstanie uniknąć zderzenia. W wyniku wypadku zginął 34-letni pasażer – mieszkaniec powiatu Pleszewskiego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

“Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.” – apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.