Groźbami próbował wymusić okup w wysokości 300 tysięcy złotych

W dniu, 21 maja, do komendy w Wieluniu zgłosił się 62-letni mężczyzna. Poinformował, iż w skrzynce pocztowej znalazł niepokojącą korespondencję od anonimowego nadawcy. Z treści listu wynikało, iż 62-latek do poniedziałku ma pozostawić przy jednym z barów reklamówkę z 300 tysiącami złotych.

Autor listu zagroził, że jeżeli 62-latek powiadomi policję, to spłonie jego samochód. Pokrzywdzony przypomniał sobie, iż 14 maja 2021 roku pod jego nieobecność ktoś wszedł do jego mieszkania.

Na szczęście nic wówczas nie zginęło, bo prawdopodobnie alarm wypłoszył złodzieja. Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wnikliwie przeanalizowali zebrane w tej sprawie informacje. Dzięki temu 8 czerwca 2021 roku zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.