Przewoził skrzynki po piwie, a sam był po dwóch piwkach!

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała zatrzymała ciężarówkę, która chwilę wcześniej wyjechała z hurtowni alkoholu. To była 9 minuta pracy kierowcy tego dnia po odpoczynku, a już musiał zakończyć pracę i prawdopodobnie będzie musiał się przebranżowić! Wydmuchał ponad pół promila.

Ach ci zawodowi kierowcy… 
Łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wspólne działania z pracownikami Inspekcji Ochrony Środowiska i funkcjonariuszami policji, które miały na celu kontrole legalności przewożonych odpadów.

Kierowca zatrzymanej jednej z wielu tego dnia ciężarówek zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Analiza czasu pracy kierowcy wykazała, że dopiero co zakończył on dobowy odpoczynek i wyruszył w trasę. Jechał do Jaworzna. W naczepie znajdowały się puste skrzynki po piwie.

Sprawdzono jego trzeźwość. Wydmuchał ponad pół promila. Jak tłumaczył, wypił tylko dwa piwa. Pięćdziesięciotrzylatek został zatrzymany przez policję.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.

Zdjęcia WITD Łódź