Seryjny włamywacze wpadli jadąc busem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi

Policjanci wydziału kryminalnego z Poddębic, zatrzymali dwóch sprawców licznych kradzieży z włamaniem do niezamieszkałych budynków. Część skradzionych rzeczy została odzyskana. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Grożą im kary po 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy w Poddębicach, badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na wytypowanie sprawców, dwóch mieszkańców gminy Poddębice w wieku 37 oraz 45 lat.

W dniu, 22 grudnia, obu mężczyzn zatrzymano. Jechali volkswagenem busem, który miał założone tablice rejestracyjne pochodzące od innych aut, a naklejka kontrolna na szybie czołowej była zasłonięta.

W trakcie kontroli policjanci u jednego z mężczyzn znaleźli ponad 100 gramów narkotyków. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że to metamfetamina. Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli łom, nożyce do cięcia metalu, rękawiczki, latarki i kominiarkę.

Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych i pochodzenie skradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. a za posiadanie narkotyków do 10 lat więzienia.