Pirackie oprogramowanie nadal w cenie! Piratowi grozi do 5 lat za kratkami

Do zatrzymanie 39-latka, który handlował pirackim oprogramowaniem doszło 30 listopada 2021 roku w Łęczycy. Mężczyzna odpowie między innymi za kradzież programu komputerowego, co jest zagrożone do 5 lat za kratkami. Niejako “na deser” zabezpieczono przy nim marihuanę.

funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi współpracując z policjantami z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży podrobione urządzenia do diagnostyki pojazdów. 39-latek swój przestępczy proceder prowadził na jednym z portali aukcyjnych, gdzie kopie legalnych oprogramowań oferował po zaniżonej cenie. Wstępne straty jakie poniosła firma świadcząca legalne usługi sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podczas przeszukania należącego do niego lokalu policjanci zabezpieczyli nośnik danych z nielegalnymi programami oraz urządzenia testujące z podrobionymi znakami towarowymi. – informuje łódzka policja.

Przy okazji przeszukania mieszkania mężczyzny, zabezpieczono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, a także posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 5 lat za kratkami.