Łódzkie 112 » Kutno » Narkotykowy gang rozbity przez policję. Hurtowo handlowali narkotykami

23 listopada, 2020

Narkotykowy gang rozbity przez policję. Hurtowo handlowali narkotykami

Funkcjonariusze z Kutna zatrzymali 5 osób zamieszanych w przestępczość narkotykową. Jeden z nich 33-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków, a także posiadania bez pozwolenia broni i amunicji. 

19 listopada 2020 r. Kutnowscy kryminalni rozpracowali grupę przestępczą trudniącą się rozprowadzaniem i sprzedażą narkotyków. Po otrzymaniu informacji, że w jednym z garaży na terenie Kutna może znajdować się jeden z podejrzanych i posiadać znaczną ilość narkotyków, funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zauważyli znanego im mężczyznę, który zaczął przed nimi uciekać. Kryminalni po pościgu zatrzymali mężczyznę. 33-latek posiadał przy sobie susz roślinny oraz biały proszek. Podczas przeszukania garażu okazało się, że w środku ukrywała się za meblami jego żona. 33-letnia kobieta także miała przy sobie zawiniątka z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że znalezione przy małżeństwie substancje to amfetamina i marihuana. W wyniku przeszukania garażu ujawniono ponadto prawie 120 gramów amfetaminy, 2 gramy marihuany, kilka tabletek ekstazy oraz ponad 500 gramów substancji o rożnych formach mogących być dopalaczami. To jednak nie koniec niespodzianek jakie ukryte były w garażu. Mundurowi odnaleźli również w poszyciu pufy schowaną broń na której posiadanie wymagane jest pozwolenie, dwa magazynki, kaburę oraz naboje w ilości 50 sztuk. Broń wraz z amunicją została zabezpieczona i zostanie zbadana przez biegłego. Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze kolejnych trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Jeden z nich przyjechał do garażu samochodem i jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów substancji zabronionych. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

33-letni mężczyzna u którego w garażu ujawniono znaczne ilości substancji zabronionej usłyszał łącznie 3 zarzuty. Posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. 20 listopada 2020 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie Sąd zdecydował że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Pozostała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty za posiadanie środków odurzających za co mogą spędzić za kratami nawet 3 lata. Natomiast 33-latek, który przyjechał autem usłyszał dodatkowo zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Polecane