Wypadek. Potrącenie pieszej. Kobieta była niewidoczna na drodze

Do wypadku doszło w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 16.05 na drodze w miejscowości Pożdżenice

Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Pożdżenicach. Kierujący subaru potrącił 81-letnią kobietę prowadzącą rower. Do zdarzenia doszło po zmierzchu, a piesza nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Do wypadku doszło w czwartek, 1 grudnia, o godzinie 16.05 na drodze w miejscowości Pożdżenice. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wypadek miał miejsce na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym.

72-letni kierowca samochodu marki subaru jadąc w kierunku miejscowości Sobki, potrącił 82-letnią pieszą prowadzącą rower. Z relacji kierowcy wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie manewru wymijania z innym pojazdem.

Pieszą zauważył w ostatniej chwili, ponieważ nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Rower, który kobieta prowadziła, również nie miał oświetlenia.

Ranna kobieta trafiła do bełchatowskiego szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów oraz zabezpieczyli ślady. Pod nadzorem prokuratury policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.