Samochód wjechał wprost pod pociąg towarowy! Mamy nagranie tego zdarzenia

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Rusiec (pow. bełchatowski), 2 listopada o godzinie 6:35 auto osobowe wjechało wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Dąbrowa Górnicza – Twarda Góra.

33-letni kierujący samochodem marki Hyundai nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym przed znakiem STOP i wjechał wprost pod pociąg towarowy. Pociąg przeciągnął osobówkę kilkadziesiąt metrów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a “roztargniony” kierowca oprócz mandatu, wygrał “drugie życie”.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: “Kierowco dostosuj prędkość do warunków na drodze, zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdu kolejowego zachowaj szczególną ostrożność i ustąp pierwszeństwa. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne (opady deszczu, niekiedy mgła, śliska nawierzchnia, słaba widoczność ) nie sprzyjają uczestnikom dróg i utrudniają bezpieczeństwo na drodze.” Źródło: film – KWP Łódź