Babcia poprosiła o pomoc dla 2-latka, który spadł ze schodów! Policjanci stanęli na wysokości zadania

Policjanci są nie tylko po to by karać lecz także pomagać osobom w potrzebie. Szybka reakcja i działanie funkcjonariuszy, który pełnili służbę w Zelowie zasługuje na wielkie brawa.

W piątek 11 grudnia 2020r., około godziny 11:00 przy policyjnym radiowozie zatrzymał się Volkswagen, za którego kierownicą siedziała spanikowana kobieta. Okazało się, że na tylnej kanapie znajduje się jej córka trzymająca w ramionach swojego 2-letniego synka, który spadł ze schodów. Z relacji kobiet wynikało, że chłopczyk traci przytomność, a jego stan pogarsza się z minuty na minutę.

Bez chwili zwłoki funkcjonariusze rozpoczęli konwój auta do szpitala, równocześnie skontaktowali się z Oddziałem Ratunkowym informując o sytuacji, aby chłopca od razu po dotarciu na miejsce przejęli medyczni specjaliści.

Policyjny radiowóz na sygnałach świetlnych i dźwiękowych eskortował samochód z dzieckiem torując mu drogę do szpitala. Na miejscu dziecko trafiło pod opiekę lekarzy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz jednostek podległych życzą chłopcu szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Cieszymy się, że byliśmy pomocni. Jednocześnie dziękujemy wszystkim kierowcom, którzy widząc radiowóz na sygnałach, umożliwiali bezpieczny przejazd. – przekazuje KPP Bełchatów.