Policjant ruszył w pościg za bandziorem. Uzbrojony w nóż ukradł kilkaset tysięcy złotych

Do zdarzenia doszło, 6 maja. Po godz. 16.00 jadący samochodem po służbie w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Struga kryminalny z VIII komisariatu zauważył mężczyznę, który wyciągał torbę przez wybitą szybę zaparkowanego volkswagena. Po chwili z torbą zaczął uciekać.

Policjant natychmiast ruszył w pościg. Zastawił swoim samochodem trasę ucieczki a następnie wysiadł i ruszył w jego stronę. Bandzior wyciągnął nóż.

Doszło do szarpaniny, napastnik uderzył funkcjonariusza. Kryminalny sprawnie obezwładnił go powalając na chodnik i wytrącając trzymany w ręku nóż. Złodziej próbował się wyrwać. Z pomocą policjantowi przyszedł przechodzień, który podał telefon komórkowy co pozwoliło na wezwanie wsparcia policjantów.

Bandziorem włamywaczem okazał się 45-letni obywatel Gruzji. W torbie, która ukradł z volkswagena było kilkaset tysięcy złotych. Policjanci ustalili świadków i pracownika firmy, który wziął pożyczkę i zatrzymał się na zakupy zostawiając pieniądze w aucie. Po wyjściu ze sklepu zobaczył wybitą szybę i brak reklamówki z zaciągniętą pożyczką.

Prokurator postawił 45-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. W dniu, 8 maja, sąd aresztował bandziora tymczasowo na trzy miesiące.